Гірчиця жовта застосовується для розкидання й поліпшення ґрунту у формі зеленого добрива (біомаса подрібнюється й закопується). Пригнічує ріст і розвиток сорних видів, очищає ґрунт від збудників хвороб сільськогосподарських культур. Ця однорічна трав'яниста рослина. Характеризується як холодостійка та невибаглива до ґрунту рослина. Використовується як медонос і як кормова культура. Рослина заввишки до 1 метра, велике нижні листя і менші верхні. Корінь проникає вглиб на 2-3 метри. Зелень її їстівна, може бути використана для приготування салатів.
Посіни гірчиці жовтої не треба розміщувати на грядках для інших хрещатих — капусту, редьки, редису, репи, оскільки шкідники та хвороби в них загальні. Це найкращий попередник для пасленових і бобових.
Переваги сидерату Гірчиці жовтої:
- У разі перегниття зелені ґрунт збагачується азотом, фосфором, калієм
- Корнева система гірчиці має здатність поглинати з ґрунту важкорозчинні поживні елементи, які недоступні для інших рослин і переводять їх у легкодоступні форми
- Поліпшуються фізичні та фізико-хімічні властивості ґрунту. Вона стає пухшою, краще вбирає вологу та пропускає повітря
- Створюються оптимальні умови для розвитку та активності корисних ґрунтових мікроорганізмів і черв'яків
- Килимом сидератів ґрунт надійно захищається від водної та вітрової ерозії, захищається від перегрівання та висушення
- Подається ріст сорних рослин
- Фітосанітарні властивості, завдяки наявності ефірних олій у всіх частинах рослини — профілактика розвитку фітофтрозу, парші картоплі, фузаріозу. Відлякує шкідників — дроту, тлю, трипсів та інших.
Інструкція, норма витрати та спосіб застосування насіння Сидерату Гірчиці жовтої
Гірчиця жовта розмножується насінням, росте вона дуже швидко, 15-20 днів — і зелень готова до вживання, у разі досягнення 10-15 см її можна зрізати. Норма висівання насіння 200-300 г/стілку (1 кг досить для посіву на 3-4 стільники). До ґрунту, як і до погодних умов і заморозків, не вимоглива, але сприятливо сприймає підживлення азотними добривами. Терміни посіву — весь вегетаційний період. Глибина закладення насіння — від 2-3 до 4-5 см, залежно від типу ґрунту та характеру зволоження. Оптимальна густота стояння відходів дорівнює: 10-20х20 см — для отримання врожаю зелені; 30х50 — для отримання насіння. Гірчицю жовту, оскільки стручки її не розтріскуються, прибирають комбайном за повної стиглості насіння, коли стручки набувають коричнево-жовтого кольору. Рослини підсушують на вішаках і обмолочують. Зберігають насіння в теплих, сухих і добре провітрюваних приміщеннях. Урожай насіння становить приблизно 1,5 т/га.
Чудовий сидерат, невибагливий, дуже сухостійкий і найбільш холодостійкий з усіх видів, витримує заморожування й убиває тільки за -10 °C, його можна Сіяти з ранньої весни до пізньої осені. Через 20-60 днів залежно від густоти посіву, вологості, температури наростає велика зелена біомаса — до 500 кг зіниці, що під час запахування замінює аналогічну кількість перегною. У разі перегнивання ґрунт збагачується органічною, гумусом, цінними мікро- та макроелементами, стає більш пухким, родючим.
Упаковка | |
---|---|
Вага | 50 кг |
Упаковка | Мішок |
Основні | |
Культура | Сидеральна |
- Ціна: 3 250 ₴/мішок